Szárcsások az Atlétika Világbajnokságon
Az Atlétikai VB programjaként diákolimpikonok futottak szombat délelőtt 10x200 méteres váltóversenyt a Nemzeti Atlétikai Központban. A versenyszámra olyan csapatok kerültek meghívásra, akik a 2022/2023. tanévben eredményesen szerepeltek a Diákolimpia® Ügyességi- és Váltófutó Csapatbajnokságon. Csapatunk tagjai: Árvai Norbert, Badonszki Nóra, Bornyi Márton Zsombor, Horváth Larina, Kecskés Imre, Kenéz Hunor, Sinka Emma, Sinka Lilien, Somlyai Ramóna, Suplicz Lilla, Udut Márk, Yusuf Ali.
Köszönjük a felkészítést Vizsoli Mária testnevelőnek.
🏆Hatalmas élmény volt a gyerekeknek, szülőknek, szurkolóinknak.🏆

Október 23
Iskolánkban 2022.10.21-én került megrendezésre az 1956-os Forradalom és Szabadságharc megemlékező műsora. Nyolcadikos diákjaink színvonalas műsorral tisztelegtek hőseink előtt.
Filmnézés a Csepel moziban
2022.12. 16-án iskolánk részt vett az Önkormányzat szervezésében zajló ünnepi filmnézésen a Kultik Csepel Moziban. Gyermekeinket kukoricával és üdítővel várták a szervezők és megtekintettük a Pil, a neveletlen királylány című animációs filmet.
Adventi gyertyagyújtás
Hagyományainkhoz híven idén is közösségi program keretén belül meggyújtottuk iskolánk adventi koszorújának első gyertyáját. Az énekkar elénekelt egy szép karácsonyi dalt és a 3. osztályos tanulók szavaltak el egy szép verset.
2022. 12. 19 -én a hagyományos adventi gyertyagyújtás alkalmával a 8. osztályos tanulóink egy kedves karácsonyi slágert énekeltek el angolul. Ezt követően szaloncukorral kínáltuk iskolánk tanulóit



Felhívás
A tankötelessé váló gyermekek iskolai beíratására
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 45.§ (1) bekezdése értelmében Magyarországon minden gyermek köteles az intézményes nevelés-oktatásban részt venni, tankötelezettségét teljesíteni. A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a hatodik életévét betölti – de legkésőbb az azt követő évben –tankötelessé válik. Az a gyermek, akinek esetében azt a szakértői bizottság javasolja, további egy nevelési évig az óvodában részesül ellátásban, és ezt követően válik tankötelessé. A tankötelezettség teljesítése a tanév első tanítási napján kezdődik. A tankötelezettség megkezdésének feltétele, hogy a gyermek értelmi, lelki, szociális és testi fejlettségének állapota elérje az iskolába
lépéshez szükséges szintet. A gyermek felvételéről az intézményvezető dönt. Az iskolai felvétellel kapcsolatban meghozott döntés ellen, annak közlésétől számított tizenöt napon belül – a döntéshozó intézményhez benyújtott, de az intézmény fenntartójának címzett kérelemmel – a szülő eljárást indíthat jogszabálysértésre, az intézmény belső szabályzatának megsértésére, illetve érdeksérelemre való hivatkozással. A kérelem tekintetében a fenntartó jár el, és hoz másodfokú döntést. Az adott évben tanköteles korba lépő gyermeket a szülő köteles beíratni a lakóhelye szerint illetékes (kötelező felvételt biztosító) vagy a választott iskola első évfolyamára az alábbiak szerint:
1. Az általános iskolai beiratkozás időpontja:
2022. április 21. (csütörtök) 8-19 óra
2022. április 22. (péntek) 8-19 óra
Adománygyűjtés
Kedves Szülők!
Tankerületünk is adománygyűjtést szervez iskolánként az ukrajnai háborúból hazánkba érkező menekültek megsegítésére. Aki szeretne, becsatlakozhat a kezdeményezésbe. Az adományokat kedd estig fogadjuk iskolánk területén. Az adományok gyűjtése, csoportosítása, esetleges csomagolása Kisbalázs Mária feladata lesz, aki a könyvtárban gyűjti a beérkezett csomagokat. Az elszállítást külső cég végzi majd, nekünk csak fogadni kell a felajánlásokat. Az alábbi listában megtalálható, mely termékekre lenne nagy szükség. Javasolom, hogy lehetőség szerint jól szállítható, dobozolható kiszerelés lehetőségét kérjük az adományozóktól, esetleg osztályközösségektől. De azt jó lenne elkerülni hogy ömlesztve –összetörve ,szétszakadva stb. - továbbítsuk a jószándékból adott segítséget.



