Öltözz rózsaszínbe!
Idény új hagyományt teremtettünk. Meghirdettük az osztályoknak az Öltözz rózsaszínbe vagy Hello Kitty-s ruhába programot. Így a február 20-ai pénteken vidám színekben pompáztunk egész délelőtt. Mi így várjuk a tavaszt.







Kerületi Illusztrációs verseny
A hetedikes Petró Júlia Ilka úgy gondolta, pályázik idén a Kölcsey Ferenc Általános Iskolában meghirdetett Laczkfi János műveihez kapcsolódó Illusztrációs versenyen. Jól tette, mert pályamunkájával elhozta az első helyezést. Gratulálunk Julcsinak!

Disputaverseny
Február 06-án Disputaversenyen vett rész a "Szárcsás hősök" csapat (Gera Máté, Hámori Vajk, Vincze Máté) az Óbudai Gimnáziumban, hősiesen elhozták az első helyezést. A nyolcadik osztályos fiúk nagyon ügyesek voltak, büszkék vagyunk rájuk és a felkészítő Kisbalázs Marcsi nénire.



Farsang
Február közepén iskolánk apraja-nagyja alig várta, hogy kezdetét vegye az év egyik legvidámabb eseménye, a farsangi bál. A hetek óta tartó lázas készülődés – jelmezek tervezése, táncpróbák, dekorációk készítése – péntek délután csúcsosodott ki. Az intézmény aulája farsangi díszbe öltözött: bohócok, hercegnők, táncosok népesítették be a teret, elűzve a tél minden komorságát.
A zseniális táncprodukciók után a színpad megtelt, és igazi bálhangulat kerekedett, megkezdődött az egyéni jelmezes felvonulás. A mulatságot tombolahúzás színesítette, ahol sok értékes és vicces ajándék talált gazdára, a felajánlásoknak köszönhetően.Összességében egy felejthetetlen, nevetéssel teli délutánt töltöttünk együtt, amely megalapozta a jókedvet a farsangi időszak végére.
Csepeli kohászok naptára
Hozzánk is elért a Csepeli Szerszámedző Kft. "jótékony keze"!
Hálásan köszönjük nekik és a csapat vezetőjének, Somogyi Jánosnak, hogy a népszerű naptárukból befolyó összegből iskolánk is részesült! 👏
Segítségükkel - egyik szaktermünkben - újra működő projektorral dolgozhat kollégánk.♥️
Karácsony szelleme
Hagyományainknak megfelelően a szünet előtti utolsó napon ünnepségre gyűlt össze az iskolánk apraja-nagyja. Meghitt pillanatokat éltünk át hallgatva a karácsonyi idéző verseket, a csodálatos hangszeres produkciókat és az énekkar, valamint a 3. osztály énekét. A sok szép műsorszámmal tehetséges diákjaink elénk varázsolták a karácsony szellemét a kis Jézus születésével, az ajándékot hozó angyalkákkal és a havon vidáman sikló szánnal.
Békés, boldog karácsonyt kívánunk minden tanulónak és családjuknak!




