Szárcsa Általános Iskola

Iskolánk elmúlt 60 éves!

60

Köszönet

Weblapunk megjelenését a
SzerverPlex.hu Kft biztosítja!

Képek

  • Tanévnyitó
  • 2011 Tanévnyitó ünnepség
  • 2011 1. osztáy
  • 2012 Farsang
  • 2012 Madarak, fák napja

Királyerdei Szárcsa Alapítvány

Adószáma: 18047950-1-43

Köszönjük, hogy adója 1%-val támogatja iskolánk alapítványát.

VAKÁCIÓ! Nyári információk és tanévkezdési tudnivalók

Kedves Szülők! Kedves Diákok!
A nyári szünetre és a következő tanév kezdésére vonatkozó legfontosabb információkat az
alábbiakban olvashatják:
Tanévnyitó ünnepség: 2026. szeptember 1. (kedd) 8:00 óra
 Tankönyvek átvétele az első tanítási napon, az osztályfőnököktől történik.
Nyári vezetői ügyelet és ügyintézés a szülők részére
Az intézményben a nyári szünet alatt minden második szerdán, 9:00 és 13:00 óra között
biztosítunk személyes ügyintézési lehetőséget az alábbi napokon:
 2026.július 8.
 2026.július 22.
 2026.augusztus 5.
 2026.augusztus 19.
Ebédbefizetés
 Időpont: 2026. augusztus 12–13. (szerda és csütörtök) 7:00-tól 17:00 óráig.
 Információ: A befizetéssel és az étkezéssel kapcsolatos kérdésekben kérjük, keressék
bizalommal Tormás Juditot a +36 70 443 2918-as telefonszámon.
A Szárcsa Iskolában összevont nyári felügyeletet biztosítunk diákjainknak:
 Időszak: 2026. augusztus 24–28.
 Időintervallum: 6:00 és 17:00 óra között.
Pótvizsgák
 Időpont: 2026. augusztus 26. (szerda) 8:00 óra
Kérjük Önöket, hogy a nyári szünet ideje alatt is kísérjék figyelemmel az iskola hivatalos
honlapját, valamint a Szárcsa utca felőli hirdetőtáblánkat a folyamatosan frissülő
információkért!

Vígh Krisztina
igazgató
Elballagó 8. osztályos tanulónk, Posta Dominika gyönyörű munkáival kívánunk a Szárcsa
Iskola minden diákjának, szülőjének és munkatársának kellemes nyári pihenést és
élményekben gazdag feltöltődést!

Évzáró

Az évzáró ünnepségen különös öröm, amikor nemcsak visszatekintünk az elmúlt tanévre, hanem egy kis mosolyt is vihetünk magunkkal a nyári szünetre.

Karinthy Frigyes Adagolás című verse után a harmadik osztályosok mondták el, hogy ebben az évben mi volt számukra a legviccesebb, a legnehezebb, a legmeghatóbb, legfurcsább és a legelgondolkodtatóbb.
 
Mindenkinek nagyon jó pihenést, töltődést kívánunk a nyári szünetre!

 

Ballagás-2026

2026.06.19-én megható ünnepség keretein belül ballagtak el iskolánkból a nyolcadikosok. Méltó módon, emelkedett hangulatban búcsúztatták el tanáraikat, és köszöntek el egymástól.  A végzős diákok a hagyományokhoz híven énekszó kíséretében járták végig a feldíszített osztálytermeket és folyosókat, vállukon a tarisznyával, amelybe a pogácsa, a só mellé az iskola útravaló üzenetei is bekerültek.  A rendezvény egyik legmeghatóbb pillanata az iskola zászlajának ünnepélyes átadása volt, ahol a végzősök átadták a stafétát a következő évfolyamnak. Sok sikert kívánunk tanulmányaikhoz!

638331339583

Tovább képek.....

 

 

Olimpiai hangulat és felejthetetlen élmények az idei Juniálison

A Szárcsa Általános Iskola udvara és sportpályái igazi olimpiai faluvá alakultak az idei Juniális alkalmából. A nemzetekre osztott csapatoknak összesen 10 különböző állomáson kellett bizonyítaniuk rátermettségüket. A szervezők rendkívül sokszínű feladatokkal készültek: a hagyományos, fizikai állóképességet és gyorsaságot mérő sportversenyek mellett komoly szerepet kaptak a logikai, stratégiai és digitális kompetenciát igénylő rejtvények is. A sportszerű, ám rendkívül szoros küzdelmek után az ünnepélyes eredményhirdetésen arany-, ezüst- és bronzérmekkel jutalmaztuk a legjobbakat. Az idei iskolai olimpián végül Magyarország szerezte meg a dicsőséges első helyet, a dobogó második fokára Olaszország állhatott fel, míg a harmadik helyért járó bronzérmet az Amerikai Egyesült Államok csapata vehette át. Gratulálunk minden versenyzőnek a fantasztikus helytálláshoz és a példamutató összetartáshoz!

 

Gálaműsor-2026

Idén is folytatódott a „Mi Iskolánk meséje”, év végi gálaműsorunk keretében. Jó volt látni, hogy minden fellépő lelkesen állt színpadra. A sokszínű produkciók végig fenntartották a közösség figyelmét és a gyerekeket hatalmas tapssal jutalmazták. A gála, méltó lezárása volt a tanévnek, tele élményekkel és pozitív energiákkal. Büszkék vagyunk diákjainkra és minden résztvevőre, akik munkájukkal hozzájárultak ehhez a sikeres délutánhoz.

 

További képek......

Digitális témahét 2026

dth logo 2026sarga partnerIskolánk idén először vett részt a Digitális témahéten. Digitális kisgömböc elnevezésű projektunk minden évfolyamot megmozgatott, de leginkább az 6-7. évfolyamok vállaltak részt belőle. Azt boncolgattuk a ezen a héten, hogy az okoseszközöknek hol van helye az életünkben és ezeknek az eszközöknek a segítségével próbáltuk a magunk és környezetünk figyelmét felhívni az okoseszközök káros hatásaira, a tudatos eszközhasználatra helyezni a hangsúlyt. Ennek jegyében volt meseírás, animáció/játék programozás, logóterveztetés, digitális táplálékpiramis készítése szerkesztése, az egyes applikációk helyének, szerepének az életünkben való elhelyezése. Készítettünk figyelem felhívó plakátokat, szófelhőket és kiállításokat a produktumainkból.
A projektről bővebben a https://digitalis-kisgomboc-projekt-54c168.webnode.hu/
honlapon lehet olvasni valamint Digitális kisgömböc projekt - YouTube linken lehet megnézni egy összefoglalást.