ÚJ GYŰJTŐHELY A HASZNÁLT SÜTŐOLAJ SZÁMÁRA

sutoolajA napokban került ki iskolánk szárcsa utcai parkolójába az a tároló, ahová elhelyezhetők a háztartások használt sütőolaja.

„GONDOLKODJ GLOBÁLISAN, CSELEKEDJ LOKÁLISAN!”

Mivel a használt sütőolaj a környezetre veszélyes hulladéknak minősül, ezért csak korlátozott számú helyre vihették eddig a lakosok.

A sárga konténerbe lezárt flakonban, befőttes üvegben dobhatják az olajat, kérjük NE ÖNTSÉK BELE a flakonok tartalmát.

Tegyen Ön is egy cseppet a környezetünkért!

A konténerek megtelését követően a Biotrans Kft. szállítja el és dolgozza fel biodízel alapanyaggá.
A használt sütőolaj esetében kiemelten fontos a szelektív gyűjtés: egyetlen csatornába öntött liter használt olaj akár százezer liter élővizet is képes elszennyezni. A program célja, hogy sütőolaj ne kerülhessen a szennyvízelvezető csatornába, a vizekbe, talajba vagy akár kommunális lerakóba.

A gyűjtéssel nemcsak a környezetet védi, de iskolánk alapítványát is támogatja.

sutoolaj2