Szárcsa Általános Iskola

Köszönet

Weblapunk megjelenését a
SzerverPlex.hu Kft biztosítja!

Képek

  • Tanévnyitó
  • 2011 Tanévnyitó ünnepség
  • 2011 1. osztáy
  • 2012 Farsang
  • 2012 Madarak, fák napja

Királyerdei Szárcsa Alapítvány

Adószáma: 18047950-1-43

Köszönjük, hogy adója 1%-val támogatja iskolánk alapítványát.

Tök jó hét

A 2019. november 4-8. között rendeztük meg TÖKjó hetünket az alsó tagozaton. A novemberi – különösen a Márton-napi – hagyományok, a tökfaragás, lámpáskészítés, éneklés is szerepet kaptak a hét folyamán. A tanórákon a hagyományokat elevenítettük fel, játszottunk, legendákat, meséket olvastunk, gyűjtöttünk mondásokat, rajzoltunk, kézműveskedtünk, felhasználva a háztartásban keletkezett hulladékokat. A projekthéten született alkotásokat kiállítottuk: születtek töklámpások, tökkoszorúk, szakácskönyv, rajzok, festett lámpások. A jól végzett munka örömére a hét utolsó estéjén használatba vettük a magunk készítette lámpásokat, és a szülőkkel együtt szürkületkor lámpás felvonulással, énekelve emlékeztünk meg Szent Mártonról.
hallowen007hallowen001hallowen002hallowen003