Szárcsa Általános Iskola

Iskolánk idén 60 éves!

60

Köszönet

Weblapunk megjelenését a
SzerverPlex.hu Kft biztosítja!

Képek

  • Tanévnyitó
  • 2011 Tanévnyitó ünnepség
  • 2011 1. osztáy
  • 2012 Farsang
  • 2012 Madarak, fák napja

Királyerdei Szárcsa Alapítvány

Adószáma: 18047950-1-43

Köszönjük, hogy adója 1%-val támogatja iskolánk alapítványát.

Főoldal

Történelemversenyen voltunk

triversenyIskolánk hetedik osztályos tanulói lelkesen készültek a gyáralapító Weiss Manfréd halálának 100. évfordulójára meghirdetett történelemversenyre. December 14-én eljött a nagy nap és elmentünk a Weiss Szakképző Iskolába, ahol páratlan élményben volt részünk.
Iskolánk két csapattal indult a történelemversenyen, mely a lebonyolítás módját és tartalmát illetően inkább egy izgalmas akadályversenynek tűnt. A csapatok tagjai Batíz Léda, Király Lara, Kücsön Panna, Müller Dorottya és Balázs István, Oravecz Dóra, Somogyi Anna, Vajda Marcell voltak.
A hosszúra nyúlt, de élménydús versenyen a gyerekek présgépet indítottak be, lézerlövészeten vettek részt, kéziszerszámokat ismertek fel, 20 kilós ládát cipeltek és futottak le és föl, hogy betartsák a 7 perces állomásonként szabott időkeretet. Mindenki mindent megtett a siker érdekében.
Végül a vetélkedőt az 5. és 6. helyen zártuk és a csepeli Önkormányzat jóvoltából mozijeggyel és korlátlan jégkorcsolya belépővel gazdagodtunk.

Gratulálunk a versenyzőknek!

Kondor Ágnes történelemtanár