Szárcsa Általános Iskola

Iskolánk idén 60 éves!

60

Köszönet

Weblapunk megjelenését a
SzerverPlex.hu Kft biztosítja!

Képek

  • Tanévnyitó
  • 2011 Tanévnyitó ünnepség
  • 2011 1. osztáy
  • 2012 Farsang
  • 2012 Madarak, fák napja

Királyerdei Szárcsa Alapítvány

Adószáma: 18047950-1-43

Köszönjük, hogy adója 1%-val támogatja iskolánk alapítványát.

Főoldal

Állatok világnapja

Folytattuk az ünnepi évünk programsorozatait, beköszöntött az október:

kisallatHagyományainkhoz híven idén is sort kerítettünk a „Kisállatbemutatóra”, mely október elején az Állatok Világnapja alkalmából lett meghirdetve. A szülök segítségével számtalan kutya, macska, tengeri malac, és néhány különleges állat (kaméleon, hal, liba, teknős, papagáj, hörcsög) is megfordult iskolánkba. A megérkezéskor regisztrálták magukat a gazdik és a házi kedvencük, majd sorszámot kaptak. A gyermekek nagy lelkesedéssel fedezték fel az ismert és kevésbé ismert állatokat és lelkes beszélgetésbe elegyedtek a gazdikkal. A bemutatót a szavazás zárta, a sorszám alapján bárki szavazhatott a kis kedvencére. Ezen a napon az osztályok közötti versengés tovább folytatódott „Öltözz barnába” címmel. Miután az állatok hazamentek kezdődhetett a „barna” számolása. Ennek jutalma az volt, hogy a legtöbb barna ruhát felmutató osztálynak másnapra nem volt házi feladat. Alsóban a 2. osztály, felsőben a 6. osztály tudhatta magáénak a jutalmat. Október 04-e volt a „Kedvenc állatom” pályázat leadási határideje, melyre nagyon szép pályamunkák érkeztek, a tablókból az iskola aulájában nyílt kiállítás.

A pályamunkákat és a „kis kedvencek” szavazatainak sorrendjét az őszi szünet után tartandó DÖK gyűlés keretében értékeljük.

További képek...