Szárcsa Általános Iskola

Képek

  • Tanévnyitó
  • 2011 Tanévnyitó ünnepség
  • 2011 1. osztáy
  • 2012 Farsang
  • 2012 Madarak, fák napja

Királyerdei Szárcsa Alapítvány

Adószáma: 18047950-1-43

Köszönjük, hogy adója 1%-val támogatja iskolánk alapítványát.

Március 15. - nemzeti ünnepünk (2010.03.12.)

Megemlékezés az 1848-49-es szabadságharcról


Az idén, hagyományainkhoz híven,a hatodik osztály készítette az emlékműsort az 1848/49-es szabadságharcra és hőseire emlékezve.


PICT0013.JPG


A 162. tavasz köszöntött hazánkra 1848 óta. A gyerekek Jókai Mór, Kossuth Lajos, Petőfi Sándor, Széchenyi István és Wesselényi Miklós bőrébe bújtak a megemlékezés erejéig. Felidézték a márciusi eseményeket, megjelenítették a forradalom előtti pillanatokat, az átvirrasztott éjszakákat, a Nemzeti dal és a 12 pont kinyomtatását, felolvasását. A történteket narrációk mutatták be, melyek után egy –egy reformkori hős, politikus szólalt meg. Belepillanthattunk Petőfi Sándor hitveséhez íródott levelébe: Kedves Juliskám! Találkoztam végre Bemmel, sírva szólt hozzám az öreg. Közelednek az oroszok. Tanítsd beszélni a fiam. Csókolom a lelketek. Sándor. Láthattuk, hogyan toboroz Széchenyi fegyvereseket: Uraim, a haza veszélyben van! Hallhattuk, Wesselényi milyen bátorsággal és tisztelettel védte meg a rágalmaktól elkeseredett, rossz lelkiállapotba került Széchenyit: Széchenyi gyáva sosem volt, szegény oroszlán, mire jutottál! Tanúi lehettünk Kossuth aggodalmának is: Félek itt lesz Mohács második felvonása! A műsort Kossuth hangüzenete zárta. Az üzenetet fonográf felvételen küldte Kossuth Lajos 1860-ból, Turinból: a világ bírája a történelem.


PICT0016.JPG