Szárcsa Általános Iskola

Képek

  • Tanévnyitó
  • 2011 Tanévnyitó ünnepség
  • 2011 1. osztáy
  • 2012 Farsang
  • 2012 Madarak, fák napja

Királyerdei Szárcsa Alapítvány

Adószáma: 18047950-1-43

Köszönjük, hogy adója 1%-val támogatja iskolánk alapítványát.

Főoldal

Határtalanul - Árpád vezér útját követve Kárpátalján

hatartalanul forweb2

A 2017-2018-as tanévben iskolánk 7. osztályos tanulói a Határtalanul program keretében Kárpátaljára szervez háromnapos kirándulást.

Ez alatt a gyermekek megismerkednek a kárpátaljai magyarság szellemi központjával, Beregszásszal, ahol megtekintik a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolát, a Királyi törvényszék épületét, a volt Úri kaszinót, a Beregvidéki Múzeumot. A nagydobronyi szálláshelyen közös programot szervezünk a helyi magyar diákokkal.

Városnézést tartunk Munkácson, ahol hon­foglaló őseink az első kárpát-medencei pihenőjüket tartották, Szolyván, ahol megemlékezünk a malenkij robot áldozataira. Az utazás során kisebb túrát szervezünk a Vereckei-hágóra.

A hazaút során látogatást teszünk Ung völgyébe az egykor stratégiailag jelentős szerepet betöltő nevickei vár impozáns romjaihoz.

BESZÁMOLÓ