Szárcsa Általános Iskola

Főoldal

Adventi készülődés a Szárcsában

Karácsony001A Szárcsa Általános Iskolában a november vége és a december hagyományosan rengeteg programot nyújtott a tanulóknak. November 26-tól december 1-ig megnyílt az iskola aulájában az adventi vásár. December 1-től minden pénteken illetve szombati munkanapon azzal kezdtük a reggelt, hogy közösen meggyújtottunk egy gyertyát az udvaron elhelyezett

adventi koszorún. Énekkarunk ez alatt karácsonyi dalokat énekelt. A harmadik gyertyagyújtást a hulló hó még hangulatosabbá tette. Énekkarunk ellátogatott Csepelen a Tapló utcai Idősek otthonába és kedveskedett egy szép műsorral az ott lakó nyugdíjas embereknek. Részt vettünk a Pontvelem Program Cipősdoboz ajándékgyűjtő megmozdulásában, melyben 40 cipősdoboznyi adományt juttatunk el a rászoruló gyermekek részére. Iskolai kézműves délelőttünk nagy sikert aratott a gyermekek körében, hiszen így ők is elkészíthették ajándékaikat a családjuknak. Sor került a minden évben megrendezésre kerülő kézműves vásárra is, ahol a diákok által készített sok-sok karácsonyi kézzel készített termékeket lehetett megvásárolni. 18-án megtartottuk a hagyományos iskolai karácsonyi hangversenyünket, melyre tanulóink nemcsak verssel, énekkarunk nemcsak dalokkal, de a Fasang Árpád Zeneiskolában hangszeren tanuló diákjaink is változatos zenedarabokkal színesítették a műsort. Ezzel párhuzamosan zajlanak az osztálykarácsonyok is. Aulánkat díszíti az a karácsonyfa, melynek Angyalfa a neve és azon gyerekek nevei kerültek fel rá, akik tanulmányi vagy magatartási eredményükkel kiemelkedtek a többi tanuló közül.

További képek...