Szárcsa Általános Iskola

Főoldal

Állatok világnapja

Az idei tanévben október 05-én került megrendezésre az őszi akadályverseny, melynek középpontjában az Állatok világnapja állt. Ennek alkalmából iskolánkban nagy sikerű programot szervallateztünk a gyerekeknek. 17 változatos állomáson keresztül utazva bebarangolhatták az állatok világát. Megismerkedhettek sok olyan kis házi kedvenccel, vagy vadban élő társukkal, melyekkel a hétköznapokban kevésbé lehet találkozni. A reggelt hagyományosan a „Kisállat bemutató”val kezdtük, melyre sok diák elhozta otthoni pajtását, házi kedvencét. A bemutató végeztével a gyerekek szavazhattak a számukra legszebbek ítélt állat sorszámára. Napunk legsikeresebb részét a Sünsimogatás képezte. Négy süni érkezett hozzánk vendégségbe és mutatták meg magukat a gyerekeknek. A program egész nap jó kedvben, vidámságban telt. A diákok sokat tanultak az állatokról és szívesen oldották meg a számukra készített feladatokat.

További képek....